مایلید خبرنامه ما را دریافت کنید؟

   در اینستاگرام با ما همراه باشید

instagram100

لوگو دکتر محمد گلشنی

علائم شپش سر چیست؟

شپش سر بخصوص در میان بچه های مدرسه ای امری بسیار معمول است.در این مقاله برخی از علائم مربوط به ابتلا به شپش سر را در اختیار شما قرار می دهیم.

شپش سر بسیار ریز، بدون بال و جز حشرات انگلی خونخوار ساکن پوست سر انسان هستند.در برخی از موارد نادر این حشرات را می توان در موهای صورت نیز یافت.شپش سر غالبا از خون انسان تغذیه می کند. این وضعیت اکثرا در کودکان بخصوص دختران یافت می شود.

علائم آلودگی شپش سر چیست؟

شپش سر از طریق تماس نزدیک با فرد آلوده منتقل می شود. به اشتراک گذاری وسایل شخصی نظیر شانه سر ، کلاه ، بالش ، حوله ، تخت خواب و غیره از جمله علل شایع انتقال هستند. هنگامی که مبتلا به شپش سر می شوید ، ممکن است تمامی علائم را در دو یا سه ماه اول تجربه نکنید.شایع ترین علامت در ابتلا به شپش خارش پوست سر است. این خارش توسط نیش های شپش ایجاد می شود.

آلودگی به شپش ممکن است با زخم قرمز و دانه چرکی همراه باشد. بطور معمول این زخم ها بی خطر هستند اما ممکن است عفونت باکتریایی ایجاد کنند.چنین زخم هایی اصولا به علت خاراندن بیش از حد پوست سر ایجاد می شوند.احساس وجود خزنده بر روی کف سر که به علت حرکت شپش ایجاد می شود.در برخی موارد شدید ریزش مو و تیره شدن برخی از مناطق پوست سر می تواند نشانه ای دال بر وجود شپش باشد.

شما می توانید از شر این حشرات انگلی که خون شما را می مکند خلاص شوید اگر از شامپوهای درمانی استفاده کنید.شما همچنین می توانید به داروهای خانگی متوسل شوید و از تماس نزدیک با افراد مبتلا به شپش سر و به اشتراک گذاری وسایل شخصی با دیگران خودداری کنید.

خواندن 4034 دفعه

sms panel


 
آدرس:   بلوار میرداماد ، خیابان امیر سهیل تبریزیان
 کوچه آسایی ، پلاک 13
تلفن :  22266707 - 22261237